Kaufland  Globus  Billa  Tamda  Albert   Rohlik.cz  Kaufland SK

Časté dotazy

Co je šetrná sterilace:

Naše rodinná firma je jedním z prvních né-li úplně prvních ,která šetrnou sterilaci zavádí do praxe v ČR.

Šetrná sterilace je novotvar označující způsob sterilace potravin, kde při zachování bezpečnosti, zvýšení kvality a zachování délky expirace výrobku na min. dobu 12 měsíců. Sterilujeme naše výrobky s respektem k surovinám, tak abychom zachovali jejich chuť, vůni a zdraví prospěšné látky v co nejvyšší možné míře.

Co si pod tím představit a jak vypadá běžná sterilace potravinového výrobku? 
Běžná sterilace pokrmu se provádí tak, že se zvýší teplota při sterilaci na maximum možného, a tím se zkrátí celková doba sterilace, což je časově a ekonomicky výhodné. Ale tím se také zničí téměř vše živé a v pokrmu moc živých látek již nezůstane.


My, jelikož jdeme cestou respektu k surovinám, které používáme, se snažíme o zachování zdraví prospěšných látek, které suroviny obsahují. Sterilujeme naše výrobky na nižší stupně. O to déle nám celý proces sterilace trvá a bohužel vzrůstá tím i nákladovost na každý daný výrobek. Odměnou je kvalitní výrobek s lahodnou chůtí a vůní.

Správné nalezení teploty a času sterilace výrobku nám trvalo mnoho měsíců a byl to velmi dlouhý a náročný proces, který nás stál spoustu úsilí a času.
Výsledkem jsou 100% kvalitní výrobky a jsme na ně náležitě hrdí.


Průkopníkem šetrné sterilace jsou hlavně německé společnosti, zaměřující se na sterilaci zdravých potravin, bio výrobků nebo výrobků z ekologického zemědělství. Snažili jsme se navázat na jejich zkušenosti a praxi v oboru sterilace a jak je vidět, podařilo se nám to bez vyjimky.

Všechny naše výrobky, které máme v nabídce, jsou testovány ve Zdravotním ústavu v Hradci Králové na obchodní sterilitu. Laboratorní kontrola výrobků je prováděna kontinuálně. Pro bezpečnost výrobku, máme na naší výrobně, vlastní digitální inkubátor, ve kterém jsou výrobky kontrolovány ještě než jsou připraveny k prodeji.
 
Proč máte dodací lhůtu až 7 dní?
Jsme malá rodinná firma a naše výrobna má své kapacity a limity. Jsme zaměřeni na kvalitu a ne kvantitu. Prosíme o schovívavost při délce dodání výrobku. Kvalita výrobku Vám bude odměnou.Co je to TFA ?

Jedná se o Transmastné kyseliny

Trans izomery mastných kyselin, zkráceně transmastné kyseliny, neboli TFA (trans-fatty acids), se podílejí na zvýšení hladiny cholesterolu v krvi a mají negativní vliv na náš srdečně-cévní systém. Vznikaly při starších technologických postupech výroby tuků tzv. ztužováním. Tato technologie se používala k přípravě tzv. tukové násady. Tuková násada, tedy směs tuků, z nichž byl následně vyroben finální výrobek (rostlinný tuk), přitom tvořila pouze jednu ze surovin používaných při výrobě rostlinných tuků. V současné době je k výrobě moderních rostlinných tuků, které jsou běžně dostupné v obchodech, používán nový výrobní postup, tzv. interesterifikace, která vzniku transmastných kyselin zabraňuje.

Největším zdrojem těchto špatných transmastných kyselin jsou tedy v současnosti některé druhy sladkého pečiva a zákusků (kam jsou ještě stále přidávány ztužené tuky vyráběné pro potravinářské účely), pokrmy rychlého občerstvení a živočišné tuky.
Transmastné kyseliny vznikají také přírodní cestou – např. v trávicím ústrojí přežvýkavců – takže se přirozeně nacházejí v mléčném tuku.

Většina přírodních nenasycených mastných kyselin se vyskytuje v konfiguraci cisTrans izomery (transmastné kyseliny, TFA nebo TRANS) se vyskytují hlavně ve ztužených tucích a ve velmi malém množství v tuku přežvýkavců.

Living spoon - Živá lžička - při výrobě našich výrobků nepoužíváme žádné umělé ztužovače tuku.
Co je GMO?
Geneticky modifikovaný organismus (GM organismusGMO) je organismus, jehož genetický materiál (tedy DNA, příp. RNA u RNA virů) byl úmyslně změněn, a to způsobem, kterého se nedosáhne přirozenou rekombinací. V současnosti jsou genetické modifikace předmětem mnoha diskuzí.

Living spoon - Živá lžička - při výrobě našich výrobků nepoužíváme GMO suroviny.Jsou vaše výrobky vhodné i pro děti? A jsou vhodné i pro děti kojeneckého věku ?
Ano většina našich výrobku je vhodná pro děti.
Které z nich to jsou si najdete vždy v produktovém listu u každého daného výrobku. Výrobek má napsáno v popisku - vhodné pro děti  -.
Vždy si pečlivě přečtěte složení výrobku a hledejte upozornění na vhodnost pro děti. Výrobek je vhodný pro děti  je myšleno děti + 3 roky. Nejdená se tedy o kojenecký věk. Certifikaci výrobku pro kojenecký věk neplánujeme získat, jelikož se nechceme specializovat pouze na určitou část zákazníku, ale chceme nabízet naše zdravé výrobky všem bez rozdílu věku.
Tzn že naše výrobky nemůžeme doporučovat dětem kojeneckého věku jelikož jsme nežádali a tím ani nevlastníme příslušný certifikát oprávnující vyrábět kojeneckou výživu.


Uvádíte, že většina Vašich výrobku má nízký glykemický index. Co je to glykemický index ?
Výraz glykemický index( GI) je v souvislosti s výživou slyšet velmi často. Je důležitým ukazatelem toho, jak dalece konzumace dané potraviny vychyluje hladinu cukru v krvi. Čím vyšší hodnotu glykemického indexu potravina má, tím více se po jejím použití rozhoupe hladina cukru a následuje hlad. Potraviny s vysokým GI zasytí okamžitě, ale na kratší dobu a v tomto důsledku se brzy dostaví pocit hladu. Dlouhodobě konzumovaná strava s vysokým GI vede ve svém důsledku k riziku různých onemocnění vč diabetes II. typu.Harmonogram zapojení do EET -   3. fáze (od 1. března 2018)  NACE 10 - Výroba potravinářských produktů

 

Komentáře

06/02/2017
Rychlost a kvalita

dneska jsem dostala balíček a hned bude mít nemocný synek polévku.

Andrea Klimova ověřený zákazník.
11/02/2017
Balíček výrobků LS

Balíček dorazil i s mojí objednávkou...moc díky, spokojenost!!!
FB : 11 únor v 17:44 hod

Tereza Bělochová ověřený zákazník.
04/02/2017
Balíček výrobků pro synka

Balíček je vážně užasný právě se chystám vařit svému úžasnemu synkovi :) děkujeme :)

Tereza Opluštilová ověřený zákazník.
01/02/2018
Vysoká kvalita výrobků

Jako vždy zboži vysoké kvality, objednávám zde velmi rada

Ověřený zákazník ověřený zákazník.
21/02/2017
Zpracování

Líbí se mi Vaše výrobky :-)

Hana Brdová ověřený zákazník.
12/04/2017
Famozní výrobky

Naprosto famózní potraviny, dělané ručně českými šikovnými ručičkami. Skvělé vývary k vaření, polévky, když zrovna nestíháte, jen ohřejete v mikrovlnce..........Už se těším, co přijde příště:-)

Terezinka Tereza ověřený zákazník.
30/05/2017
Spokojenost. Doporučuji !

Objednavám a super.Luxusní zboží a úžasně rychlá dodávka.Za mě 1*

Jindřiška Matáčková ověřený zákazník.
04/02/2017
Výrobky LS

Vaše produkty mi právě zachránily život :-) a pomohly se dostat z chřipky!

Pavla Freij ověřený zákazník.
02/02/2017
Rychlé dodání výrobků

Děkujeme za rychle zaslání balíčku. Už se těšíme až ochutnáme ;)

Eva Bláhová ověřený zákazník.
20/01/2017
Rychlé doručení

Dnes dorazilo...to byl fofr...děkujeme a už se těšíme na ochutnání

Krystýna Vytoušová ověřený zákazník.

Další komentáře jsou k přečtení na FB

Doporučujeme

Vyrobeno ručně z čerstvých surovin nejvyšší kvality. Český výrobek.

Kategorie

Následujte nás na FB

 • Vhodné ke smažení, pečení a dušení. Nepřepaluje se. Dlouho vydrží.

  129.00
  Online only
  na skladě
 • Vhodné ke smažení, pečení a dušení. Nepřepaluje se. Dlouho vydrží.

  199.00
  Online only
  na skladě
 • Vhodné ke smažení, pečení a dušení. Nepřepaluje se. Dlouho vydrží.

  299.00
  Online only
  na skladě
 • Vhodné ke smažení, pečení a dušení. Nepřepaluje se. Dlouho vydrží - POUZE PALETOVÝ PRODEJ

  Online only
 • Poctivý vývar ze surovin od českých dodavatelů. Pomalu taženo 15 hodin. Oceněno značkou kvality KLASA a ČESKÁ POTRAVINA

  79.00
  Online only
  na skladě
 • Poctivý vývar z masa a kostí od českých dodavatelů. Pomalu taženo 15 hod. Oceněno značkou kvality KLASA a ČESKÁ POTRAVINA.

  79.00
  Online only
  na skladě
 • Poctivý hovězí vývar od prověřených českých dodavatelů.15hod. pomalu taženo! Oceněno značkou kvality KLASA a ČESKÁ POTRAVINA

  79.00
  Online only
  na skladě
 • Jedna z nejvzácnějších solí - držitel certifikátu SATIVA a CERTIPLANET

  199.00
  Online only
  na skladě
 • Držitel mezinárodního certifikátu SATIVA a CERTIPLANET

  449.00
  Online only
  na skladě
 • Cenové zvýhodněný balíček. Ušetříte 341 Kč !

  949.00
  Online only
  na skladě
 • Cenově zvýhodněný balíček - Ušetříte 320 kč !

  2072.00
  Online only
  na skladě
 • Cenové zvýhodněný balíček - ušetříte 136 kč.

  496.00
  Online only
  na skladě
 • Cenové zvýhodněný balíček - ušetříte 136 kč

  496.00
  Online only
  na skladě
 • Cenové zvýhodněný balíček- uštříte 136 kč

  496.00
  Online only
  na skladě